Keep In Touch

מחיר צלם חתונה

מחיר צלם לחתונה – כמה עולה צלם לחתונה באמת?

ישנם מגוון מחירים בשוק לצילום חתונה, בהתאם לכל שוק רווי ניתן למצוא סוגים שונים של צלמים, חבילות צילום שונות שכל אחד מהם הרכיב, וטווח די גדול של מחירי צילם חתונה שכל אחד מהצלמים בחר לקבוע לעצמו.

איך נקבע מחיר חבילת הצילום ולמה צריך להשקיע יותר או פחות? זו כבר שאלה שכל אחד צריך לשאול את עצמו בהתאם לרצונות שלו, כמובן שנסביר בהמשך.

צילום הוא דבר שהוא קצת מעורפל, למה הכוונה? אנחנו מתחלקים לאנשים שאוהבים להצטלם, לרוב במצלמות שיש לנו בטלפון, או לאנשים שבכלל לא אוהבים ואפילו סלפי זו קללה בשבילהם. לכן, כמו למשל בבגדים, יש כאלה שירגישו שאם הם לא יקנו את הטוב ביותר או היקר ביותר הם לא יאהבו את הדימוי העצמי הגבוה שהם שואפים לו, ובניגוד יש את האנשים שיעדיפו לא להשקיע המון כסף בביגוד אבל כן למצוא בגדים נוחים שנמצאים במסגרת התקציב שלהם, ואולי פחות ישימו דגש על הדימוי שלהם כלפי חוץ.

אם ננתח את שני הצדדים האם זה אומר שלאלה ששילמו יותר על הבגדים יש ערך עצמי גבוה יותר? במובן השטחי יכול להיות, אבל אם נסתכל על זה טיפה יותר לעומק לכל אחד יש את ההסתכלות שלו על דברים, לכל אחד חשוב משהו אחר, וכל אדם בוחר איפה לעשות את ההשקעות שלו.

אנחנו יודעים שקצת חפרנו אבל זו בדיוק הנקודה שרצינו להבהיר, יש מגוון מחירים וחבילות צילום, וכל אחד צריך לחשוב עם עצמו מה ההשקעה שהוא מוכן להקציב לנושא, או מה חשיבות הצילום בעיניו?

תשאלו שאלות כמו:

  • – האם מעניין אותי באמת איך יראה אלבום החתונה שלי עוד 20 שנה?
  • – האם אני ארצה להגדיל תמונה או שתיים ולתלות בבית למזכרת?
  • – אולי בכלל לא אכפת לי מהתמונות ואני רק רוצה אחלה בנאדם להעביר איתו היום? והתמונות יהוו נטו כמזכרת.

כל השאלות האלו בקלות יכולות להוביל אתכם להחלטה ביחס ישיר למחיר.
אם כל מה שחשוב לכם זו התמונה המדהימה שתהיה תלויה אצלכם בסלון כשאתם נמצאים בהרי האלפים והכל שלג מסביב, עם תלבושת מדהימה, מאופרים ומתוקתקים, אז כנראה שצלם החתונה שלכם לא יגבה מכם 5,000 ש״ח לצילום החתונה שלכם, ואתם בעצמכם תרגישו יותר בנוח לשלם מחיר גבוה הרבה יותר ובהתאם לדרישה שלכם.

מחיר צלם לחתונה שמלה

צילום חתונה הרבה פעמים נתפס כדבר פשוט, משהו כמו ״באים מצלמים והולכים״, אבל ההיפך הוא הגמור. יש הרבה עלויות שכרוכות בצילום אירוע.

לדוגמא כמה מהן:

צלמים נוספים, עריכת תמונות, ציוד, צילום ועריכת וידאו, הוצאות קבועות כמו המשכורת של הצלם, תשלומים למע״מ, מס הכנסה, קורסים, השתלמויות וכו׳, בלאי ציוד ועוד ועוד הוצאות שנכנסות בתוך המחיר הכולל. בנוסף להמון שעות עבודה וזמן עיסוק באירוע גם שלא ביום האירוע, לפניו וגם אחריו, כל אלה נכנסים לתוך המחיר שמרכיב את חבילת צילום החתונה שלכם.

פרמטרים נוספים שקובעים את מחיר צלם החתונה:

מקצועיות – הטכנולוגיה לא מפסיקה להתפתח ואיתה גם יכולות הצילום יכולות להשתפר פלאות.
הטכנולוגיה מאפשרת ליצור דברים קצת יותר מתוחכמים מהדברים הבסיסיים.

נסיון – אין מה לעשות, אי אפשר להתווכח עם נסיון של שנים, כמובן שגם צלם צעיר יכול לעבוד קשה ולהוכיח את עצמו, אבל בתור אחד שהיה בהמון סיטואציות וידע להגיב ולאלתר במידת הצורך אין לזה תחליף, ישנם תמיד חידושים, אירועים מסוגים שונים והתרחשויות שונות שצריך לדעת להגיב אליהן.  

מתוך השילוב של מקצועיות ונסיון, צלם חתונה מחשב את התעריף שלו ליום צילום החתונה, כמה זמן הוא ישקיע בפגישות ושיחות טלפון, בצילום, עריכה ומסירת חומרים.

הערכה עצמית של הצלם– כמו כל בעל עסק קטן, הצלם מתחלק לאיש עסקים מצד אחד שמנהל עסק, פוגש לקוחות, מתמחר את עצמו בהתאם לראות עיניו, לבין האיש האומנותי שמביא איתו את הראייה והזווית האומנותית בה הוא רואה כל אירוע. שילוב של השניים ברמה גבוהה ונסיון ארוך שנים יביא כמובן למחיר שוק יותר גבוה.

צילום חתונה

תחרותיות– כבר הרבה שנים ששוק הצילום רווי מאוד, יש המון צלמים משלל סוגים ורמות! מה שמשמעותית מוריד את מחיר השוק מצד אחד, ומצד שני גורם לאלה שרוצים ממש לבלוט – או להוריד דרסטית מחירים לנמוכים מאוד, או לחלופין להעלות משמעותית את המחיר שיהיה גבוה מאוד מהמחיר הממוצע לצלם חתונות בשוק החופשי, על מנת לבלוט ולמתג את עצמם אחרת.

תקציב הלקוח– התקציב משחק תפקיד משמעותי בהקשר של התמורה. לפני שתבחרו צלם אתם כמובן צריכים להגדיר מהו התקציב שלכם לצילום החתונה.
בנוסף, צלם שלא ידע לתמחר את עצמו בהתאם ויעבוד עבור מחיר נמוך מסך ההוצאות שלו, ימצא את עצמו מתוסכל מכמות העבודה שנוצרה לו לעומת המשכורת שהוא מקבל בסוף כל חודש,כך תקבלו צלם עייף, זועף ותשוש במקום איש מקצועי אנרגטי שבא להנות מכל יום עבודה שהוא לחלוטין היום הכי שמח בחייכם!

הוצאות– כמו שציינו קודם, לצלם יש המון הוצאות על מנת שיוכל לעבוד ברמה גבוהה ובצורה מיטבית, זה מתחיל בציוד הצילום שעליו משלמים עשרות ולפעמים אף מאות אלפי שקלים, ביטוחים, הוצאות משרד, עובדים, משכורות, מס הכנסה וכו׳, כל אלה כמובן לא אמורים להיות השיקול שלכם אבל הם כן השיקול שהצלם צריך לקחת בבניית מחיר חבילת הצילום שלו.

 

 

מחירי צלמים לחתונה וחבילות צילום לחתונה:

כמו שכבר אמרנו, ישנה קשת רחבה של מחירים לצילום חתונה, מאלפים בודדים ועד עשרות אלפים.
ננסה לתת הסבר קטן על כל טווח מחירים שמבוסס על נסיוננו ודעתינו האישית בלבד. 

חבילת צלם חתונה עד 3,000 ש״ח

אחרי שדיברנו על מחירי צלמים לחתונה, הרי מובן לכולם שחבילת צילום ב-3,000 ש”ח היא נמוכה מאוד ולא תאפשר לספק שירות מקצועי ויעיל, אלא אם מדובר בחתונה קטנה וקצרה מאוד. בכנות, אל תצפו לקבל המון בתמורה, יכול להיות שהצלם שתעסיקו הוא בתחילת דרכו (שזה לא דבר רע), או לחלופין שתקבלו תמונות גולמיות ללא עריכה. אלה הדברים העיקריים אבל יכולות להיות נקודות נוספות.

חבילת צלם חתונה עד 5,000 ש״ח

כאן אנחנו מדברים על תקציב שיותר מתקרב למה שנקרא ׳מכובד׳. כנראה שהצלם בוחר לספוג עלויות על מנת לצלם את האירוע, בשביל לצבור לקוחות, או לחלופין הוא משתמש בספקים שעוזרים לו בעבודה במחירים נמוכים משמעותית ממחיר השוק, מה שמאפשר לו למכור בזול מאוד.

חבילת צילום חתונה קטנה עד 8,500 ש״ח

מחיר צלם חתונה

מחיר ממוצע לצלם חתונה בישראל בהחלט יכול להיות בטווח הזה, אנחנו כבר מתקרבים למחירים שהם יותר ריאליים, מאפשרים גם לזוגות וגם לצלמים לעבוד ביחד ולקיים מערכת יחסים מעולה לעבודה משותפת לכל אורך תקופת החתונה. אנחנו תמיד ממליצים לכם עדיין לבדוק בדיוק מה הצלם שלכם נותן לכם בתמורה למחיר ואפילו להשוות עם כמה צלמים אחרים, אומנם זה לא מחיר זול אבל גם לא מחיר שמאפשר הרבה חופש השקעה באיכות בפרטים הקטנים שלפעמים עושים את כל ההבדל. 

שימו לב לפרטים הקטנים!

חבילת צלם חתונות 10,000 שקל ויותר

כאן כבר מדובר בתקציב מכובד מאוד, אנחנו מניחים שמרבית האוכלוסיה בין אם אתם נמנים בין אלה שכל חייהם חלמו על החתונה שלהם ועל צילומים יוצאי הדופן שיהיו להם, או שאתם פשוט אנשים נורמטיביים שמעריכים עבודה טובה, אתם תסכימו (לאחר ההסבר המפורט על מה אתם משלמים) שזהו שכר שלגמרי אמור לתגמל את הצלם שלכם מצד אחד, ולספק לכם שירות ותוצאה יותר מראויה, שתשאר כמזכרת יפה לכל החיים.

מחיר צלם חתונה יוקרתית

חבילת צילום לחתונה 15,000 שקל ומעלה

גם מחירים כאלה קיימים בעולם האירועים. מבחינת צילום חתונה סטנדרטית, סביר להניח שהצילום עצמו יהיה כמו כל צילום אחר.

בדרך כלל, המחיר הגבוה הוא בגלל כל מיני תוספות שמוסיפים כגון:
– ימי צילום נוספים –  צילומי זוגיות בארץ בתוספת מאפר/שיער
– עוזרים לצלם.
– צילומים בחו״ל עם כמה אנשי צוות –  דבר שמייקר משמעותית את עלויות הצילום.

חבילות צילום לחתונה

 

 – יש חתונות גדולות באולמות שיכולים להכיל 800 ואף יותר אורחים, ובהתאם כמות הצלמים צריכה להיות גדולה יותר על מנת שיהיה אפשר לתעד את האירוע במלואו. כמובן שמתלוות לכך הוצאות נוספות כגון עריכה, חומרים וכו׳. בהפקות מהסוג הזה נהוג לגבות מחירים גבוהים משמעותית בכדי לעמוד בהוצאות הנלוות לצילום.

מחיר חבילת צילום חתונה קטנה

צילום חתונה קטנה ( כמות אורחים קטנה / מספר שעות מצומצם) יכול להתבצע בתקציבים נמוכים משמעותית ממה שהצגנו, עקב מספר סיבות. דברו עם הצלם שלכם, הסבירו לו את אופי האירוע, היכן יתקיים, באיזה תאריך, מה הולך להיות וכו’. לכל הדברים האלה יכולה להיות השפעה רבה על המחיר.

קחו בחשבון, כמו שאמרנו קודם צלם הוא גם איש עסקים, הוא צריך לבחור איפה משתלם וכדאי לו לעבוד ואיפה לא. יכול להיות שתלכו לאחד הצלמים המובילים בשוק והוא יתן לכם הצעת מחיר גבוהה מאוד מהסיבה שהוא עמוס באירועים ואין לו אפשרות לצלם אירועים קטנים בתקציבים נמוכים. אין צורך לכעוס עליו, כל אחד יבחר לעבוד היכן שמתאים לו 🙂

מחיר צילום חתונה גדולה

במקרה של חתונה גדולה עם המון אורחים, חתונות שמתקיימות בחו״ל, חתונות ארוכות מאוד, תקציב הצילום יעלה משמעותית ממחיר צילום חתונה ממוצעת. יש לקחת בחשבון שיהיו המון רגעים בחתונה לתעד מכל מיני זוויות, כך שצריך יותר צלמים, יותר שעות עריכה על תמונות ווידאו, כמות אלבומים גדולה יותר וכו׳.
מחיר צילום חתונה גדולה יכול להגיע גם לתקציבים של 30-40 אלף שקל ואף יותר.

 צלם וידאו לחתונה – מחירים

עד עכשיו דיברנו על סטילס. אבל מה עם וידאו?

גם כאן צריך להכניס לשיקול שלכם נתונים כמו נסיון, יצירתיות, ותק, יכולת, שירותיות.
בין אם סגרתם את כל חבילת הצילום דרך צלם הסטילס או שסגרתם סטילס ווידאו בנפרד, תוודאו מה הכימייה ביניהם, אולי הם עובדים ביחד, מכירים באופן כללי, דברים כאלה יכולים מאוד לעזור לכם להעביר את היום המיוחד שלכם בצורה חלקה ונעימה.

דבר נוסף שצריך לשקול הוא סגנון. האם הסגנון של צלם הסטילס דומה לצלם הוידאו? האם האחד מביים ושולט בכל סיטואציה, והשני פחות מביים פחות מפריע ונותן יותר לסיטואציות לקרות מעצמן?

לגבי מחיר צילום וידאו בלבד, גם כאן הטווח הוא די גדול ונע באיזור 3,500- 8,000 ש״ח.
בוידאו ישנם אפשרויות רבות, בין אם אתם תרצו רק סרטון קצר של 3 דק׳ שיסכם את יום החתונה, או שתרצו סרט מקיף יותר של כ40 דק׳ שתוכלו לחוות את היום שלכם כל פעם מחדש. או שאולי בכלל תרצו ליצור ממש הפקה, לביים, לשחק וממש ליצור סרט שאתם השחקנים הראשיים בו, דבר שיכול להקפיץ את התקציב בכמה אלפים טובים.

אז בשורה התחתונה כמה עולה צלם סטילס לחתונה?

לסיכום, באופן כללי אם תשאלו אותנו לדעתנו הכמובן לא אובייקטיבית, מחיר ממוצע לצלם חתונה עבור צילום סטילס בלבד אמור להיות באיזור ה-6,000 ש״ח, אם מחשבים את המקצועיות, הנסיון וההוצאות השונות, זה לגמרי מחיר שכל צלם חתונה אמור לתמחר את עצמו על מנת שיוכל לשרת בכבוד את הלקוחות שלו ולתת להם את העבודה הראויה עליה הם משלמים, וגם לכם הלקוחות, זה המחיר אליו אתם צריכים לשאוף על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר.

Call Now Button
WhatsApp chat
Open chat